Tükendi
₺17.369,79 Kdv Dahil
Tükendi
₺17.369,79 Kdv Dahil
Tükendi
₺10.843,16 Kdv Dahil
Tükendi
₺10.843,16 Kdv Dahil
Tükendi
₺10.843,16 Kdv Dahil
Tükendi
₺10.843,16 Kdv Dahil
Tükendi
₺10.843,16 Kdv Dahil
modapek.com Kimdir ? Biz Kimiz ? Güvenilir Midir ?

Bambu Halı Modelleri Ve Fiyatları

 

Günümüzde en çok kullanılan halı çeşitlerinden biridir. İpliği doğal olmakla birlikte serinlik hissi oluşturan bir niteliğe sahip olmuştur. Parlak bir yapısı vardır ve dokuma işleminden sonra daha çok merserizasyon ve apre gibi belirli işlemlere ihtiyaç duyulmaz. İpek halılara uygun ve doğal yapısı ile beraber ev dekorasyonu için ayrıca önem kazanmıştır. Evlerin dekore edilmesi sırasında kullanılır. Dekorasyon özellikleri için renk ve dokusunun ipeksi olması sebebiyle tercih edilir. Bambu halı elektrik süpürgesi ile haftalık olarak süpürme işlemleri yapılmalıdır. Bambu halı bambu ipek olarak adlandırılmasının yanı sıra daha çok iplerinin yumuşak olduğu görülür. İpek halılara çok yakın bir görünüme sahip olduğu için dekorasyon özelliklerine uygun bir şekilde seçilir.

Bambu Halı ve Özellikleri

Bambu halı ipek yapıya sahip olmasından dolayı ipliği oldukça hafif bir yapı sergiler. Boyayı emme niteliği ile birlikte çeşitli doku ve renk özelliklerine sahip olmuştur. Özellikle belirli odalarda kullanımlarının dikkat çektiği bambu halılar nitelik ve kullanım amaçları doğrultusunda kullanılır.Renk ve yumuşak dokusu ile çıplak ayakla bile basıldığında serinlik ve doğallık hissi yaşatır. Leke tutmadan anında temizlenmesi ve daha çok pratiklik sağlaması sebebiyle tercih ediliyor. Toza karşı alerjisi olanlar için kullanışlı bir yapıya sahip olmuştur.

Bambu Halı Neden Tercih Edilir?

Bambu, özellikle tropikal bölgelerde yetişen oldukça kısa bir sürede yetiştiği görülen bir bitkidir. Bitkinin özellikleri yetişme nitelikleri ile daha çok isminden söz ettirir. Bambu halı doğal ipten üretimleri yapıldığı için çoğunlukla kalite ve dokusu ile ön plana çıkmıştır. Ekolojik bir elyaftan üretimi yapılmıştır. Kullanım kolaylığı ve pratikliği sağlaması sebebiyle tercih edilir. Özellikle temizliğinin de pratik bir şekilde yapılması hijyen koşulları açısından da önemli bir yere sahip olduğunu göstermiştir. Kullanım çeşitliliği renk ve dokusu sayesinde oldukça farklılıklar gösterir. Evlerde kullanılan koltuk ve diğer nesnelerle de renk uyumu açısından içeriğine bakılmasını sağlar.

Bambu Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Bambu halı leke çıkarabilmek için leke oluşan yere anında dikkat edilmesi ve silme işlemi uygulanmalıdır. Bambu halılar silinirken iplik kısımlarının temizlenmesi esnasında ipliğin yattığı yöne doğru hizalanmalıdır. Bambu halılar yıkatılacağı zaman işi en iyi yapacak olan firmalardan destek alınmasına özen gösterilmelidir.  Ev ve çeşitli mekanların dekorasyon nitelikleri ile birlikte bir bütünlük oluşturur. İpek elyaf sayesinde bulunduğu ortamda farklı bir görünü elde edilmesini sağlar. Bambu halı diğer halılar içinde en çok tercih edilme sebepleri arasında hafifliği ve temizliğinin de beklenilenden daha kolay olması sebebiyledir.

Bambu Halı Kullanım Alanları

Bambu halı evlerin ve yaşanılan mekanların dekoratif açıdan daha şık ve göze hitap edecek şekilde düzenlenmesini sağlamıştır. Sadece belirli özellikleri ile değil aynı zamanda temizliğinin de kolay olması açısından tercih edildiği görülür. Kullanım alanları içinde çoğunlukla odaların diğer eşyalarla uyumunu gösterecek olan zemininde kullanılıyor. İplik yapısı olarak hafif ve yumuşak bir yapıya sahip olduğu için tercih edilir. İplik yapısı yumuşak ve kullanım kolaylığı sağladığı için özellikle leke tutmaması da özelliklerini arttırmıştır. Halı denilince en çok dikkat edilen unsur yere basıldığı zaman rahatsız etmemesi ve çoğunlukla pratik bir şekilde temizliğinin sağlanması akla gelir. Hafif bir yapıya sahip olan bambu halı da bu özelliği sebebiyle büyük bir kolaylık sağlıyor. Renk ve doku özelliklerinin elyaf ve ince ipekten yapılmış olması bambu halıların ipek bambu şeklinde anılmasını da sağlamıştır. Halı modelri ve fiyatlarını sitemizden inceleyip güvenli bir şekilde temin edebilirsiniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR